Фора у футболі: пояснення і приклади

Головна » Фора у футболі: пояснення і приклади

Якщо вирішуєте складати прогнози на найпопулярнішу гру серед клієнтів букмекерських контор по всьому світу, варто дізнатись що означає фора у ставках на футбол. Це один з основних ринків, які є в розписі кожної БК. Існує чимало особливостей і їх варто враховувати.

Які бувають фори

фора у ставках на футбол

Отже, що таке фора у ставках на футбол? Це умовне відставання чи перевага, виражається вона кількістю голів, які додаються або віднімаються від підсумкового рахунку. Такий показник формується самою букмекерською конторою для вирівнювання котирувань. Прийнято вважати, що фора використовується лише для ігор, де суперники діже відрізняються класом. Насправді це не так. Тоді, що означає фора при рівних шансах на успіх? Це насправді можливість підстрахувати своє парі.

Плюсова фора

Перш за все розберемось, що означає фора у ставках на футбол, якщо вона плюсова. В ній до результату додається обраний показник. Такий варіант ставки установлюється на андердога, тобто слабшу команду.

Позначається це як Ф1 (+2). Це можна розшифрувати, як те, що команда 1 має запас в 2 м’ячі. На практиці, це означає, що ставка спрацює якщо перша команда:

  • виграє;
  • зіграє в нічию;
  • або програє з різницею не більше ніж 2 м’ячі.

Якщо ще не зовсім зрозуміло фора футбол що означає, то приведемо до цього результату конкретні приклади. Влаштовує рахунок 1:0, 10:0 5:0, тобто будь-який виграш. Підходить програш – 0:1 або 0:2, та навіть 3:5 чи 4:6, головне, щоб різниця голів не була більше ніж вказані в ставці +2.

Інший приклад: фора 2 1 футбол що означає? Тут другій команді не можна програти з різницею м’ячів більше одного. Тобто підходить будь-який виграш, нічия, чи програш з різницею в 1 м’яч. Конкретний рахунок немає значення.

Мінусова фора

Від’ємна фора встановлюється на фаворитів. По своїй суті є протилежністю до плюсової. Зазначаєте як Ф1 (-1). Розберемося, що означає фора -1 футбол. Це означає, що команда, на яку встановлена така фора повинна виграти з різницею в 1 м’яч. Тут немає варіанту з нічиєю чи програшем, як в плюсовій.

Тобто, якщо робите ставку на фаворита, то варто детально проаналізувати, які він може видавати результати, інакше вгадати різницю буде важко.

Нульова фора

Розібравшись, що таке фора-1 футбол та +1, варто перейти до нульової, яку теж можна зустріти. Отже основна ціль використання такої – підстрахуватись або ще іноді її застосовують як дубль ставки на результат.

По суті, це той самий прогноз на переможця, але якщо буде нічия, то ставка не спрацює, але вона і не буде втрачена, її повернуть. Позначається такий прогноз як Ф1 (0) – для першої або Ф2 (0) – для другої.

Переваги та недоліки ставок на фору

Плюсами такого прогнозу є можливість збалансувати ризик та вигоду за рахунок вибору тої чи іншої фори. Також надається великий вибір маркерів для матчів, які можна віднести до топових. Що особливо приємно для беттерів – є повернення ставок в деяких випадках, тобто матимете змогу підстрахуватись, навіть якщо букмекер окремо такої опції не пропонує.

Є певні недоліки, а саме: нижчий коефіцієнт, якщо ставити на андердога та не дуже зручні варіанти фор для деяких матчів, наприклад нульова або азійська. Остання не має варіантів з нічиєю, обов’язково повинен бути визначений переможець.

Популярні питання про те, що таке фора

❓ Які переваги ставки на фору?
Вона є однією зі стандартних результатів поряд з переможцем та тоталом, тобто представлена у всіх БК та на всі матчі.
❓ Що таке фора азійська та європейська?
Азійська – коефіцієнт закінчується на 0,5, ще вона називається половинчаста, тобто тут немає варіанту нічиєї. Європейська – ціла і може бути в тому числі нічия.
❓ Що таке фора у ставках на футбол нульова?
Це один із варіантів ставки на фаворита. При ній, у разі нульової нічиєї відбувається повернення початкової ставки. При цьому немає значення різниця та кількість м’ячів.
❓ Фора 2 0 футбол що означає?
Щоб ставка зіграла, потрібно, щоб друга команда виграла, з будь-яким рахунком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.