Огляд матчів України з Боснією в рамках кваліфікації до ЧС 2022

Головна » Огляд матчів України з Боснією в рамках кваліфікації до ЧС 2022

Кваліфікаційні матчі до ЧС з футболу 2022 для України стали справжнім випробовуванням. Серії нічиїх, зміна тренера посеред відбору, війна в країні та спроби вийти таки на Мундіаль. Такої важкої кваліфікаціє ще не було. Одними з яскравих матчів, котрі принесли діаметрально протилежні емоції стали двобії до ЧС 2022 Україна-Боснія і Герцеговина. Згадаємо, як це було в деталях.

Бонус за реєстрацію 4500 грн

5.0
T&Cs Apply
Мінамальні ставки - 10 EUR / 10 USD / 25 UAH

Домашня гра у Львові: більше питань, ніж відповідей

Результат матчу Україна Боснія і Герцеговина – чергова нічия. Але якщо отримати такий результат з Французами – це можна сказати престижно та бажано, то Боснію неможна назвати надто сильною. Україна мала перегравати цього суперника. Але навіть в домашніх стінах, на фартовому львівському стадіоні з новим тренером не змогла цього зробити.

Атакуючий потенціал господарі показали одразу, українці вмикали максимальні швидкості та миттєво опинялись за спинами суперників. На 15 хвилині першого тайму Ярмоленко відкрив рахунок, завершивши дуже вдалу комбінацію. Вже менш ніж за 10 хвилин виник схожий момент, але Олександр Тимчик не переграв голкіпера боснійців.

Моменти не реалізовувались, тому в грі Україна Боснія результатом стало вирівнювання ситуації гостями. Активність українців поступово втихала. Вже в середині другого тайму почали просто відбивати атаки суперника. Чергову на 77-хвилині не відбили, боснійці досягли результату.

україна боснія на чс 2022

Навіть при тому, що українці вигладили на початку непогано, в результаті, як і в багатьох попередніх матчах, наприкінці зустрічі пропустили. В чергове, мінімальну перевагу не вдалось утримати. Назвали різні причино такого феномену, однак експерти зійшлись на наступних помилках:

1. В збірної серйозні проблеми з реалізацією моментів. Вони виникають на початку гри, поки є ще сили. Надалі створити щось більш-менш достойне не вдається, а спроби утримувати мінімальну перевагу зазвичай провалюються.
  2. Схема гри під керівництвом Петракова дуже енергозатратна, відповідно, коли матчі відбуваються один за одним і немає особливої альтернативи у вигляді рівноцінної заміни основних виконавців – виникають проблеми. Тренер поставив на матч з Боснією той самий склад, що виходив з Фінляндією, в другій частині гри просідання було дуже відчутно.
  3. У тренера немає повноцінної заміни для ключових гравців. Ярмоленко, Яремчук, Шапаренко – це виконавці, темп гри яких в разі заміни, не може підтримати жоден з лави запасних. Тому поява «свіжих» футболістів наприкінці гри не допомагає активувати решту.
  4. Типова ситуація – пропустити в останні 10-20 хвилин, ба навіть на останніх секундах. Так відбувається зазвичай у команд, які не мають стійкої психології. Україна не може погасити темп, нав’язати боротьбу.

Тому власне завершений матч Україна-Боснія і рахунок 1:1 можна вважати цілком закономірним.

2:0 – рахунок Україна Боснія і Герцеговина який став важливим психологічним фактором

Завершальний і такий важливий матч кваліфікаційного відбору до ЧС 2022 Україна проводила в Боснії, граючи з не досить сильним, але впертим суперником. Нічия в домашньому матчі тиснула, команді Петракова потрібно було зібратись до купи та виграти. Боснійці на момент початку матчу вже втратили шанси вийти на друге місце, тому були не дуже мотивовані. Але навіть якби українці перемогли з будь-яким рахунком, а Франція поступилась або зіграла в нічию з фінами – це б вже не мало значення.

Як завжди активний початок гри обнадіював, футболісти збірної України активно створювали моменти біля воріт суперника. Вже на 5 хвилині міг забивати Маліновський, потім Зінченко був близький до того, або розпечатати ворота боснійців, згодом хороший простріл зробив Соболь, але Яремчук дещо не встиг.

При тому що Боснія і Герцеговина не була досить мотивована вони не стали просто терпіти атаки українців. Перший момент створили на 26 хвилині, згодом вже Бущан врятував збірну, адже здійснив фантастичний сейв після удару Хаджикадуніча. Але перший тайм так і не приніс голів, що почало напружувати, адже теперішня збірна України «полюбляє» просідати в 2 таймі.

Після перерви українці продовжили атакувати, певно не очікувано для суперників. На 59 хвилині, нарешті, це дало результати, забив Зінченко. Тим самим перервавши свій гольовий застій. Ця подія буквально завела всю команду і збірна пішла в атаку ще активніше. Вже через 20 хвилин це знову вилилось в забитий м’яч. Нападник Дніпра-1 реалізував вихід один на один з воротарем боснійців.

При необхідному результаті власного матчу, та такій важливій перемозі Франції в паралельному Україні посідає 2 місце в групі, але до гри підопічних Петракова залишається багато питань. Тут уже справа на в тому який рахунок Україна Боснія, а в тому що збірна мала по ходу цього матчу багато обрізок, браку в передачах, невдалих дій. Явно було помітно непорозуміння з партнерами.

До прикладу Маліновский з усіх сил намагався довести своє лідерство. Створених моментів виявилось в декілька разів менше, ніж в нього самого ударів. Важко було вибрати який фланг діє гірше – правий чи лівий. Звісно, Україні пощастило, що Боснія це не топова команда, ця збірна втративши всі шанси на вихід, можна сказати догравала, але якщо українці давали таку можливість, то атака суперника відбувалась.

Навіть при тому, що матч далекий від феєричного, результат вдалось отримати саме той, що так був потрібен. Грати з таким закритим суперником, насправді, важко. Для боснійців було головне не травмуватись та не впасти обличчям в багнюку. Вони з цим в принципі впорались, власне як і українці.

FAQ

❓ Який рахунок першого матчу Україна-Боснія?
Перша зустріч збірних закінчилась нічиєю 1:1.
❓ З яким рахунком завершився другий поєдинок?
В другому матчу перемогла Україна з рахунком 2:0.
❓ Яке місці в групі посіла Україна?
Збірна завершила кваліфікаційний раунд на 2 місці, що дало змогу перейти в раунд плей-офф.