Перемога України над Шотландією в плей-офф ЧС з футболу 2022

Головна » Перемога України над Шотландією в плей-офф ЧС з футболу 2022

Матч Україна Шотландія ЧС 2022 став одним із знакових в поточному відбору. Команда Петракова могла втратити всі шанси на проходження в наступну стадію, але виправдала сподівання вболівальників та тренерського штабу незважаючи на війну, яка триває в країні з 24 лютого та надскладну дорогу до цього матчу. Багато гравців не мали адекватної ігрової практики з грудня, тому підготовка велась досить інтенсивно. Адже гра Україна Шотландія 1 червня могла стати останньою для синьо-жовтих в даному відборі.

Бонус за реєстрацію 4500 грн

5.0
T&Cs Apply
Мінамальні ставки - 10 EUR / 10 USD / 25 UAH

Що передувало поєдинку

До цього матчу збірна України йшли довго та важко. Серія нічийних результатів, замін тренера, багато тактичних змін та непорозумінь в команді – все це значно ускладнило завдання. Але восени 2021 року, все же команда змогла зібратись та зайняти таки друге місце в групі. Воно значило ігри плей-офф, що було єдиним шансом пройти таки в фінальну частину розіграшу кубку світу.

Отже, перший матч Україна Шотландія повинен був пройти ще в березні 2022 року, однак агресор, що розпочав війну не дав планам здійснитись.

Звісно в березні матчі не відбулись, адже по-перше гравці не мали практики, по-друге не було фізичної можливості відправлятись на поєдинок, власне як і моральної сили це робити. Після того, як активні бої на більшій частині України ущухли та перемістились на схід та південь, поступово з’явилась можливість гравцям «Динамо» та «Шахтаря» виїхати за кордон для благодійних матчів. УЄФА також пішли на зустріч, та перенесли матч на 3 місяці. Лише після цього Петраков зміг викликати таки до збірної футболістів. Був тривалий простій, тому підготовка виявила надзвичайно складною, окремі товариські матчі доводилось грати з інтервалом в 22 години.

Гра Україна Шотландія дата була визначена – 1 червня, місце проведення Глазго.

Гра в Глазго

Петраков виставив на гру наступний склад: Бущан, Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Маліновський, Степаненко, Зінченко, Ярмоленко, Циганков, Яремчук.

Вже на старті українці та шотландці почали активно грати на зустрічних курсах. Буквально на 7 хвилині, український напад у особі Віктора Циганкова з лінії штрафного майданчику завдав удару по воротах суперника, голкіпер шотландців – парирував.

Активний тиск на ворота шотландців продовжився і вилився в майже 100% момент на 16-й хвилині зустрічі, коли Ярмоленко вийшов віч-на-віч з Крейгом Гордоном. Але воротар господарів знову врятував свою команду.

Шотландці традиційно покладались на силову гру, та сподівались зловити свій момент при виконанні стандартних положень.

україна шотландія чc 2022

Але все же таки українці діяли активніше і це вилилось в результат – гол на 32-хвилині. Його автором став капітан синьо-жовтих – Андрій Ярмоленко. Він отримав пас з глибини поля і цього разу опинившись один на один з воротарем зміг його таки обіграти.

З цього моменту гра Україна Шотландія ЧС-2022 стала ще напруженішою, адже наша збірна в цій кваліфікації, власне як і раніше, після першого голу сідала в оборону і в результаті пропускала на останніх 10-20 хвилинах. Всі вболівальник завмерли в очікуванні другого тайму.

Після перерви матч Шотландія Україна порадував прихильників збірної нашої країни, адже вже на 49-й хвилині в ворота шотландців залетів другий м’яч. Його автором став Роман Яремчук, котрий головою замкнув подачу Олександра Караваєва з правого флангу. Навіть після цього українці не припинили тиск на ворота суперника, що для них було досить не властиво. Небезпечні удари відбувались один за другим.

Що стосується моментів суперника, то в грі Україна Шотландія 2022 їх було насправді не дуже багато. Один з вірних відбувся на 67 хвилині, коли була змога забивати головою в порожні ворота українців. Але скоротити відставання вдалось лише на 78-й хвилині. МакГрегор добиванням після сейву Бущана забив.

Далі команди обмінялись нереалізованими моментами. Фінального результату було досягнуто вже в додатковий час, коли Артем Довбик таки забив свій м’яч. Ця перемога дозволила Україні пройти в наступний раунд плей-офф, попереду лише гра з Уельсом.

Реакції соцмереж, експертів, вболівальників на перемогу України

Гра Україна Шотландія коли суперник лишень визначився була ще не досить впевненою. В світлі подій, що відбувались в країні, мало хто вірив, що ця перемога можлива. Але результату було досягнуто, причому досить незвичного, як для синьо-жовтих, котрі не так часто грають настільки результативні матчі.

Україна Шотландія футбол показала такий, за яким цікаво спостерігати. Не дивно, що безліч експертів висловились про матч. Отже журналіст New York Times сказав, що українці грали холоднокровно и відсторонено, тобто розуміли значення матчу, але намагались не давати волю емоціям. Журналіст відмітив, що Україні вдалось виконати десятки дрібних маневрів, щоб провести гру максимально обережно та на великих швидкостях.

Автор The Guardian також не залишився осторонь, та відмітив, що українці мали перевагу за рахунок того що шотландці утворили дірки по всьому полю між лініями оборони, півзахисту, атаки. Загалом світові ЗМІ говорили що українці заслуговують на вихід в фінальну частину ЧС 2022.

Звісно не залишились осторонь і користувачі соціальних мереж. Більшість вболівальників були в захоплені від гри, що її показала наша збірна. Користувачі хвалили команду, акцентували увагу на тому, що ця перемога дуже важлива, в тому числі в психологічному плані.

Не залишилися осторонь такої події і відомі особистості. Гру збірної прокоментували Віктор Вацко, Артур Валерко, Олександр Щерба, написав короткий пост і Володимир Зеленський. Перемога над Шотландією стала дечим більшим, ніж просто вихід в наступну стадію плей-офф.